Kliknutím zavřít
Kliknutím zavřít
Reklama
http://www.zdravydomov.cz / Informace / Informace pro domácnosti / NAŘÍZENÍ KOMISE EU č. 432/2012 o zdravotních tvrzeních
foto
NAŘÍZENÍ KOMISE EU č. 432/2012 o zdravotních tvrzeních
Zařazeno do kategorie:
Informace pro domácnosti
Výrobce, příp.dovozce:
Unimoservis s.r.o., ČR
Skladová dostupnost:
Nyní nedostupné
 
Sdílet produkt:                

Související hesla:
Informace

Parametry:

NAŘÍZENÍ KOMISE EU č. 432/2012 o zdravotních tvrzeních

Od 14.12. 2012 platí nová nařízení komise EU č. 432/2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Toto nařízení zásadně mění možnosti použít všeobecně známé informace u bylin a vitamínů. Je povoleno použít pouze zdravotní tvrzení posouzená Evropským vědeckým poradním orgánem (EFSA), který hodnotil účinky potravin a živin na naše zdraví.

Evropská komise vydala seznam 222 zdravotních tvrzení, která smějí být použita na určité potraviny a jejich složky. Je to však pouze zanedbatelná část  ze všech předložených zdravotních tvrzení. Většina ze 4000 podaných zdravotních tvrzení získala negativní stanovisko. V současné době existuje ještě velké množství tvrzení (týkajících se převážně léčivých bylin), která nebyla posouzena. 

Výrobci ani distributoři tak nesmí uvádět pozitivní vliv potravinových doplňků na zdraví člověka - a to všech doplňků u kterých nejsou pozitivní účinky dokázány podle nařízení EU. EU tak zamítla téměř 97% produktů, u kterých se nyní mění obaly a informace o produktech, tak aby vyhovovaly nařízení EU. 

Proto prosíme naše klienty aby si pozitivní účinky potravinových produktů, resp. jejich složení, vyhledávali sami z vlastních zdrojů nebo přímo v samotné vyhlášce, po kliknutí na odkaz:

Seznam schválených zdravotních a samotné znění NAŘÍZENÍ KOMISE EU č. 432/2012 o zdravotních tvrzeních

Děkujeme za pochopení!

Obrázky:

foto 
Zaslat dotaz operátorovi: (položky označené * jsou povinné)
    

 
Sledovat cenu produktu NAŘÍZENÍ KOMISE EU č. 432/2012 o zdravotních tvrzeních

 
Přeposlat tuto položku NAŘÍZENÍ KOMISE EU č. 432/2012 o zdravotních tvrzeních na Váš email nebo email kamaráda, přítele apod., který by o ni mohl mít zájem. 
Reklama